Cкандинавська хода, як складова кінезіотерапії

Cкандинавська хода, як складова кінезіотерапії

defaultДворська Михайлина Миколаївна

Інструктор з лікувальної фізкультури Міського центру нейрореабілітації

Якщо Ви слідкуєте за публікаціями в наших блогах, то Вас певно не здивують пацієнти з різнокольоровими стрічками – кінезіотейпами. Але можеСкандинавська хода викликати здивування, що деякі пацієнти Міського центру нейрореабілітації, пересуваються по коридорах з «лижними» палкам в руках. Насправді це палки для скандинавської ходи.
Скандинавська хода (від англ.Nordic walking – ходьба з палками) або норвезька була започаткована в Фінляндії у 1940-х роках професійними лижниками, які прагнули підтримувати своє тіло в формі, коли катання на лижах було недоступне. Вони тренувались без лиж, використовуючи біг з лижними палками. В Європі скандинавська хода стала популярною у 90-х роках. Ми також запровадили дану техніку ходи у Міському центрі нейрореабілітації з початку 2016р.

Чому ми рекомендуємо нашим пацієнтам заняття скандинавської ходи?

  • 90% м’язів тіла людини задіяні у роботі при скандинавській ході у порівнянні зі звичайною ходою. Добре тренуються м’язи спини, плечового поясу, верхніх кінцівок. Зменшується тиск на поперековий відділ хребта та суглоби.
  • покращується робота серцево-судинної (підвищується пульс на 10-15 ударів за хвилину у порівнянні зі звичайною ходою), дихальної (збільшується дихальний об’єм легень більше чим на 30%) систем.
  • покращується відчуття рівноваги та координації.
  • спалюється до 46% більше калорій у порівнянні зі звичайною ходою.
  • клінічні дослідження людей, які регулярно займаються скандинавською ходою, довели, що рівень холестерину у крові знижується, покращується робота кишечника, нормалізується обмін речовин, швидше виводяться токсини, що в цілому сприяє загальному омолодженню організму.

Скандинавська хода

Техніка скандинавської ходи основана на природніх простих рухах і дають можливість виконувати їх як у приміщенні, так і на свіжому повітрі. Рухи при ході cхожі на рухи лижника: ліва нога виноситься вперед разом з правою рукою і навпаки. Відводячи руку назад потрібно розжимати кисть і відпускати палку. Стопу опускати спочатку на п’ятку, а потім на носок. Спину тримати рівно. Дихання повинно бути спокійне і рівне. Довжину палки підбираємо індивідуально для кожного пацієнта (для цього ріст множимо на 0,66).
Рекомендуємо заняття скандинавської ходи пацієнтам, які перенесли інсульт, черепно-мозкову травму, при атаксії (порушення рівноваги і координації), при остеохондрозі хребта, радикулітах, при травмах поперекового відділу хребта. Абсолютних протипоказань до занять скандинавською ходою не існує.

Скандинавська хода – гарний спосіб лікування рухом!
Будемо раді поділитись технікою скандинавської ходи у Міському центрі нейрореабілітації.