Ерготерапія

Ерготерапія

Лікар з лікувальної фізкультури Жиліна

Жиліна Тетяна Анатоліївна

Лікар з лікувальної фізкультури Міського центру нейрореабілітації I кваліфікаційної категорії

Окрім занять з лікувальної фізкультури, у Міському центрі нейрореабілітації проводяться заняття з ерготерапії. Їх мета – покращення дрібної моторики, відновлення навичок самообслуговування у пацієнта, який має певний фізичний дефіцит на цьому рівні.st9 st8

Чим раніше починаються регулярні заняття з відновлення кісті, тим більше шансів має людина повернути можливість повноцінно використовувати свої руки у повсякденній діяльності.

st6st7

 

У відновлювальному лікуванні немає вихідних – займатися потрібно щоденно, краще – де-кілька разів на день. Пропущений день – втрачені можливості. Цей простий реабілітаційний слоган стосується ерготерапії також. Виконуючи вправи для дрібної моторики слід дотримуватися правила: від простого до більш складного. Ускладнюйте вправу після того як вона починає виходити.

st5 st4 st3

Звісно, для відновлення дрібної моторики існують спеціальні тренажери та пристосування. В нашому центрі, в вільний від занять та процедур час, пацієнти самостійно займаються на спеціально виготовлених ерго-столах. Але разом із спеціальними пристосуваннями, завжди є прості і ефективні предмети, які існують майже в кожному домі і які не потребують грошових вливань: м’ячики, пластикові стаканчики, килимки для виготовлення суші, кам’янці для декору, каштани, горіхи, тощо.

st2 st1

Усі ці незамисловаті речі широко використовуються на заняттях і у Міському центрі нейрореабілітації. Навіть просте крутіння-вертіння «чого-небудь» в руках може значно покращити моторику. І добре, якщо це стане вашою «шкідливою» звичкою.