Кінезіотейпінг – сучасний засіб реабілітації

Кінезіотейпінг – сучасний засіб реабілітації

Лікар з лікувальної фізкультури Жиліна

Жиліна Тетяна Анатоліївна

Лікар з лікувальної фізкультури Міського центру нейрореабілітації I кваліфікаційної категорії

Той, хто вперше потрапляє до Міського центру нейрореабілітації, може бути здивований, побачивши наших пацієнтів зКінезіотейпінг різнокольоровими стрічками на тілі. Ні, це не спроба внести різноманіття в життя Міського центру нейрореабілітації. Кінезіотейпінг – реальна допомога хворим людям, запозичена із спортивної медицини.
КінезіотейпінгМетод кінезіотейпування, як допоміжний лікувальний засіб, використовується в центрі з 2012 року. Майже відразу ми впевнилися в його ефективності, надійності та безпечності. Цю процедуру отримують пацієнти з наслідками інсульту та черепно-мозокової травми, хворі з больовим синдромом при остеохондрозі, переферічних нейропатіях, тунельних синдромах, артритах, епікондилітах, хворі на ДЦП, спинальні хворі.

В чому ж саме полягає ефект кінезіотейпінгу? Що може кінезіотейп? Якщо стисло, аплікація кінезіологічного тейпування дає можливість:Кінезіотейпінг

  • покращити крово та лімфообіг у ділянці тейпування;
  • стимулювати пропріоцептори (рецептори, які надають людині інформацію о знаходженні тіла та його частин у просторі);
  • зменьшити або ліквідувати патологічні випоти у тканинах (тобто набряки, гематоми, лімфостаз);
  • зменьшити або усунути біль у м’язах та суглобах;
  • зменьшити тонус спазмованих м’язів;
  • збільшити силу слабких м’язів;
  • підтримати травмовані суглоби.

КінезіотейпінгАвтор методу кінезіотейпінгу – американець японського походження доктор Kenzo Kasе. Створюючи кінезіотейп, доктор КасеКінезіотейпінг орієнтувався на параметри людської шкіри: її товщину, розтяжність, пористість. Кінезіотейп зовсім не містить фармакологічних речовин. Його основні складові – це 100% бавовняна тканина та гіпоалергійний акріловий клей. Кінезіотейп, на відміну від ортезу, не обмежує рухів, а навпаки сприяє їх відновленню. Метод чудово поєднується з заняттями лікувальною гімнастикою, плаванням, використанням ортезів, фізіотерапевтичними методами та масажем. Виглядає аплікація кінезіотейпінгу дуже яскраво і достатньо просто. Але ефективною вона буде лише у випадку, якщо виконана правильно: професійно та анатомічно точно. Наголошую, кінезіотейп не має чарівних властивостей і якщо аплікація виконана невірно, то він буде лише яскравим аксесуаром на шкірі.