Психологічні причини гострого порушення мозкового кровообігу

Психологічні причини гострого порушення мозкового кровообігу

kurdybakhacropjpgКурдибаха Оксана Миколаївна

Нейропсихолог Міського центру нейрореабілітації

З кожним роком все частіше причини виникнення порушень мозкового кровообігу являються психологічними. Здавалось, кожна людина знає про ці причини, але не замислюється, наскільки важливо попереджувати їх. Тому на теперішній час провівши статистичні дані, ця стаття буде присвячена саме цій проблематиці, щоб кожен міг усвідомити, наскільки важливо вчитись керувати своїм організмом та попереджати небажані наслідки.
Наше мислення, поведінка відображають стан нашого організму. Систематичні стреси, хронічна втома, постійне психоемоційне напруження, депресія, негативні емоції (ненависть, страх, агресивна поведінка) ускладнюють роботу нашого організму наносячи йому стрес і продовжується все це роками. Людина розуміючи все це відчуває себе неспроможною щось змінити, виникає злість на себе. В організмі починають відбуватися зміни: стрес та образу стримуємо за допомогою їжі, внаслідок цього виникає порушення режиму харчування, тобто неправильне харчування; звідси – артеріальна гіпертензія та багато інших негативних чинників. Все це наносить відбиток на оганізм в буквальному сенсі сковуючи його та посилюючи порушення в діяльності.
Виникає питання, як собі допомогти? Ви все прекрасно самі знаєте, але знати замало, потрібно діяти:

  • Давати можливість своєму організмові відпочивати;
  • Вчитись контролювати свої емоції, а для цього вам необхідно заглибитись в свій духовний світ і зрозуміти, що впливає на ваш фізичний стан;
  • Прийняти, зрозуміти і відпустити (образи, ненависть, злість та ін.);
  • Намагатись позитивно мислити;
  • Находити час для себе, займаючись улюбленою справою;
  • Давати вихід емоціям, а не накопичувати їх.

Памя’тайте, що наш організм та наше життя – це відображення наших думок…